KULTURA / Výstavy

Popis: Výstava přibližuje, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích.
Výstava přibližuje, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích.
30.11.2018

Výstava v mohelnickém muzeu přibližuje, jak slaví Vánoce v jiných zemích

MOHELNICE

Pomalu se blíží vánoční čas, a tak se můžete výstavou v mohelnickém muzeu naladit na nejkrásnější svátky v roce. Prostřednictvím expozice poznáte, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a dozvíte se i to, kdo tam nosí dárky.

Jak slaví Vánoce v okolních zemích, co mají společného nebo čím se liší od našich Vánoc, jaké je jejich tradiční jídlo, kde vznikla tradice zdobení vánočního stromečku, kdo nosí dětem dárky, kde bydlí Santa Claus nebo jak podle pohanských zvyků vyhnat zlé síly z domu.

Na tyto otázky najdete odpovědi, pokud zavítáte na výstavu do mohelnického muzea. Zastoupeny jsou na ní severské země jako Finsko a Švédsko, blízké sousedy reprezentuje Německo, Rakousko a Polsko, z jihu Evropy vybrali Itálii a Španělsko. Pravoslavné Vánoce slaví v Řecku a v Mohelnici neopomněli ani na Velkou Británii, Francii a Slovensko. K výstavě jsou pro děti mateřských a základních škol připraveny dílny.

Výstavu můžete navštěvovat do 13. ledna 2019.

Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 3 let zdarma.

Autor / zdroj: muzeum-sumperk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Prostřednictvím besedy zavítáte do Himálají. Vydejte se na náročný trek

Jiří Kolbaba patří ke známým českým cestovatelům. V pondělí 17. prosince přijede vykládat o svých zážitcích z putování Himálajemi. Díky besedě poznáte

Post

Vychutnejte si atmosféru Vánoc u radnice

Třetí ročník Adventních dnů splněných přání vykouzlí vánoční atmosféru u radnice v Šumperku od neděle 16. do úterý 18. prosince.

Post

Hejtmanův pohár letos putuje do Ptení

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek předal v pondělí 3. prosince ocenění krajským vítězům soutěže Hejtmanův pohár. První místo získala

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA