31.3.2018

Dukla doma těsně padla s Olomoucí

PRAHA / OLOMOUC

Předehrávka 22. kola nabídla na Julisce 5 gólů. I přes dobrý výkon domácích se z těsné výhry radovali Hanáci. V dresu Dukly se gólově prosadili Schranz a Kušnír, za hostující Sigmu zařídil všechny tři přesné trefy muž zápasu Jakub Řezníček.

K úvodnímu gólu měla blíž domácí Dukla. Jakub Podaný obstřelil z přímého kopu zeď a gólman Buchta měl co dělat, aby míč vyrazil. Následná Jiránkova dorážka byla zblokována jedním z bránících hráčů na rohový kop. Na opačné stráně to z dálky zkoušel exdukelský Manzia, ale jeho střela mířila vysoko nad břevno. V 18. minutě musel být pozorný olomoucký Buchta při centru Podaného. Trajektorie balonu totiž byla notně nevyzpytatelná, a tak olomoucký gólman pro jistotu míč vyboxoval na roh.

Ve 27. minutě se domácí tým zaslouženě ujal vedení. Podaného centr přistál na hlavě IVANA SCHRANZE, který zakončoval ne příliš razantně, ale o to přesněji, a překonal Buchtu.Zanedlouho mohlo být na Julisce ještě veseleji, ale proti Podaného hlavičce se tentokrát vytáhl parádním zákrokem brankář Hanáků. Ačkoli byli domácí jednoznačně aktivnějším týmem, nepřesnost v rozehrávce je stála nabyté vedení. Radovi nevyšel risk při přihrávce doleva, jeho úmysl vystihl Jakub Řezníček a poslal míč do odkryté brány.

Těsně před koncem prvního poločasu mohl přidat druhý gól Schranz. Naběhl si na dlouhý pas za obranu, ale jeho zakončení na dlouhou nohu dokázal Buchta zlikvidovat. Herně povedenou první půli zakončila rána Podaného směřující pod břevno, proti níž musel Buchta opět vytasit povedený zákrok.

Začátek druhého poločasu nepokračoval v duchu toho prvního, šancí bylo o poznání méně. Bohužel v 58. minutě proměnili Hanáci hned tu první ve druhém dějství. Houska vybídl stříleným centrem na malém vápně Jakuba Řezníčka, který míč tečoval ke vzdálenější tyči a podruhé v utkání se zapsal mezi střelce. Zanedlouho měl na noze srovnání Podaný, tomu však gól dnes nebyl přán. Po Holíkově rohu se z voleje opřel do míče a Buchta musel předvést bleskurychlý reflex.

Zajímavé věci se děly i před Radou. Ten musel v rozmezí jedné minuty dvakrát zachraňovat svůj tým, nejprve proti samostatnému úniku Zahradníčka a poté proti dělovce dalšího z hráčů v červeném. Do třetice se již Olomouc dočkala. V 68. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jakub Řezníček a završil tak hattrick.

Dvougólové vedení nevydrželo hostujícímu týmu příliš dlouho. Z přímého kopu zpoza šestnáctky zakroutil parádní střelu ONDŘEJ KUŠNÍR přes zeď k levé tyči. Gólman Buchta zůstal jen bezmocně stát.

V závěru zápasu přiletělo do pokutového území Olomouce několik zajímavých centrů, ale žádný nedokázali domácí fotbalisté přetavit ve vyrovnávací branku. Dukla tak doma padla s Olomoucí těsně 2:3.

FK Dukla Praha - SK Sigma Olomouc 2:3 (1:1)

Branky: 27. Schranz, 71. Kušnír – 31. Řezníček, 58. Řezníček, 68. Řezníček
Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Vlček
ŽK: 25. Douděra, 36. Bilovský, 37. Holík, 74. Ostojič – 55. Manzia
Diváci: 1761

FK Dukla Praha: Rada (C) – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Miloševič – Bilovský – Holík (65. Djuranovič), Brandner (72. Albiach), Douděra (65. Marek Hanousek), Podaný – Schranz

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Hála – Zahradníček, Houska (C) (89. Polom), Kalvach, Manzia (61. Falta) – Plšek – Řezníček (81. Texl)

Autor / zdroj: fkdukla.cz