SPORT / Hokej

10.10.2017

Prostějov porazil Ústí na Labem v prodloužení

PROSTĚJOV / ÚSTÍ NAD LABEM

Vyrovnaný zápas mezi LHK Jestřábi Prostějov a HC Slovan Ústí nad Labem vyústil v prodloužení, které minutu před koncem rozhodl Marek Drtina ve prospěch Jestřábů a Prostějov tak bere výhru potřetí v řadě.

Jedenácté kolo WSM ligy nabídlo utkání dvou sousedů v tabulce. Hned v prvních vteřinách úvodní třetiny si šanci vypracoval Jaroslav Roubík, ale Neužil byl ve střehu. Vylučovalo se na obou stranách, několik vteřin ústečtí hráli oslabení 5 na 3, ale skvěle bránili a tak se Jestřábi do výraznější šance nedostali. Na začátku 13. minuty se sice koutouč ocitl za brankovou čárou Jana Růžičky, gól ale nebyl uznán a Jestřábi se radovali předčasně. Další přesilovku modrožlutých Prostějov ubránil a vypracoval si několik dobrých šancí, do konce třetiny ale stav zůstal 0:0.

V úvodu druhé třetiny domácí zvýšili tempo a Růžička musel zasahovat, kotouč ale za brankovou čáru nepustil, stejně jako Neužil na druhé straně. Za podražení se na trestnou lavici posadil Husák a přesilovku tentokrát Jestřábi využili, Jan Starý otevřel skóre na 1:0. Další přesilovky, po jedné na obou stranách, góly nepřinesly.

Ve dvou minutách třetí třetiny zaskočili ústečtí brankáře Neužila dvakrát a hned zkraje šli do vedení. Prostějovu byly nabídnuty dvě přesilovky k vyrovnání, druhou využil Tomáš Divíšek, smazal jednogólové manko Jestřábů a vynutil si tím prodloužení. V tom rozhodl Marek Drtina a zasloužil se tak o dva body pro Prostějov.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 po prodl.

Branky a nahrávky: 29. Starý (Rudovský, M. Drtina), 55. Divíšek (Starý, Rudovský) – 41. Roubík (Husák, Melka), 42. Severa (Vrdlovec)
Rozhodčí: Petr Přikryl, Tomáš Zbořil
Vyloučení: 3:6