AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Během tří dnů rozvezou hasiči po Olomouckém kraji 7 000 dávek očkovací vakcíny
Rozvoz očkovacích vakcín po Olomouckém kraji. 
Autor / zdroj foto: HZS Olomouckého kraje

Olomoucký kraj

V úterý v 7:00 zahájily posádky HZS Olomouckého kraje ve Fakultní nemocnici v Olomouci rozvoz očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19. Směřuje k praktickým lékařům.

"Celkově během tří dnů předáme 7 000 dávek do 94 ordinací na území Olomouckého kraje. V úterý jsme začali v Olomouci a následně 2 automobily s dvoučlennou posádkou hasičů zamířily na Přerovsko a Prostějovsko. Během prvního dne zvládnou 38 zastávek. Ve středu zamíří naše posádky na Šumpersko a Jesenicko. Ve čtvrtek bude na řadě okres Olomouc. Vakcínu převážíme vždy za velmi přísných technických podmínek ve speciálních lednicích, které nám zapůjčila fakultní nemocnice. Dodržujeme také přesný časový harmonogram. Za tři dny najezdí naše posádky v kraji téměř tisíc kilometrů," informovala por. Mgr. Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Kromě rozvozu vakcíny pomáhá Hasičský záchranný sbor v boji proti pandemii COVID-19 také tím, že má téměř půl roku v akci plně vytížené 2 mobilní odběrové týmy, které zajišťují terénní odběry v kraji. Od října příslušníci HSZ odebrali téměř 7 tisíc vzorků. Najezdili při tom po kraji přes 33 tisíc kilometrů.

"Pravidelně též dezinfikujeme veřejné budovy a nově dekontaminujeme každý pracovní den očkovací centrum v Prostějově. Trasujeme na okresních hygienických stanicích, zajišťujeme distribuci osobních ochranných prostředků a zabezpečujeme zázemí pro zdravotníky v odběrových místech. Flexibilně reagujeme na požadavky krajského úřadu a úzce spolupracujeme," dodala Lucie Balážová.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.