KULTURA / Hudba

Rockové opusy Michala Pavlíčka rozezní šumperský kulturní dům
Legendární rockový kytarista Michal Pavlíček. 
Autor / zdroj foto: Michaela Horáková

Šumpek

Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček přijal pozvání do Šumperka. Konkrétně v pondělí 20. září vystoupí společně s triem v šumperském domě kultury, kde zahájí své turné.

„Během hvězdného rockového večera uslyšíte v podání instrumentálního seskupení pestrý repertoár pocházející z Pavlíčkovy dílny, který bude doplněn o novinky z aktuálního alba Pošli to tam. Jde o skladby rychlé a dynamické, přemýšlivé a tajemné, odlehčené i provokativní. Vystoupení bude lahůdkou pro opravdové hudební fajnšmekry," uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Společně s Michalem Pavlíčkem se publiku představí jedinečné trio tvořící bubeník Michal Daněk (BSP, David Kraus), baskytarista Martin Ivan (Precedens, Kamil Střihavka, Krucipüsk) a klávesista Michal Nejtek (AGON Orchestra, David Koller Band).

Legendární rockový kytarista Michal Pavlíček složil celou řadu melodicky působivých balad, rockových opusů, dále symfonickou a scénickou hudbu se zcela původním rukopisem k řadě televizních inscenací, celovečerních filmů, seriálů, divadelních představení a muzikálů. Právem je pokládán za výraznou osobnost české i zahraniční hudební scény.

Širší veřejnosti je známý především svým působením v Pražském výběru či ve skupině Stromboli, kde představil i svou snivější tvář. Jeho neskonalý talent navíc podtrhuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Je totiž nejen držitelem ceny Anděl, ale také získal několik nominací na cenu Grammy.

Koncert Michala Pavlíčka a Tria se koná v pondělí 20. září od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné v předprodeji je 350 korun, v den akce poskočí na 400 korun.

Více informací a online rezervace vstupenek na dksumperk.cz.

Autor / zdroj: Michaela Horáková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.