KULTURA / Přednášky

Jiří Kolbaba zve na cestu po oblíbeném Islandu
Dobrodruh Jiří Kolbaba. 
Autor / zdroj foto: Michaela Horáková

Šumperk

Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj rádia Impuls Jiří Kolbaba se po čtyřech letech vrací do šumperského domu kultury, kde v úterý 14. září na přednášce Sedm divů Islandu zprostředkuje své zážitky z této neobyčejně krásné země, kterou navštívil již šestadvacetkrát.

„Jiří Kolbaba je vynikající vypravěč zážitků z výprav do zahraničí, který inspiruje diváky k jejich vlastním cestám a fotografování. Mnohé jeho výpravy na jedinečný ostrov Island byly inspirací pro vznik stejnojmenné obrazové publikace, kterou bude možné zakoupit na místě i v den přednášky,“ uvádí produkční Michaela Horáková.

Osamělá pevnina Islandu v severovýchodním Atlantiku je druhým největším ostrovem Evropy. Dynamická geologie z něj dělá ojedinělé, mimořádně fotogenické místo. Objevíme termální prameny, gejzíry, bouřlivé vodopády, třpytivé ledovce, vulkanickou barevnou půdu i svěže zelené nekonečné plochy. Sugestivní krajina, ve které potkáme spíše zbloudilé koně nebo ovce, připomíná peklo i ráj.

Dobrodruh vystoupí ve velkém sále Domu kultury Šumperk v úterý 14. září od půl osmé večer. Vstupné je v předprodeji 150 korun, v den akce pak za 200 korun.

Více informací a rezervaci vstupenek najdete na www.dksumperk.cz.

Autor / zdroj: Michaela Horáková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.